Stíníme již přes 26 let

Sekční garážová vrata

Potřebujete poradit s výběrem či sestavit nabídku na míru?

Sekční garážová vrata

Výsuvná sekční garážová vrata - spolehlivé, tepelně-izolační a estetické řešení s nadstandardními záručními podmínkami a výhodnou cenou. Garážová vrata jsou určena převážně pro standardní garáže, dvojgaráže nebo vjezd do hromadných garáží. Liší se od průmyslových vrat pouze svým vnějším vzhledem a použitým pohonem.

Nabízíme následující typy pro Sekční garážová vrata:

Sekční garážová vrata TRIDO jsou složená ze sekcí, které pomocí systému pružin zajíždějí ve vodících kolejnicích pod strop. Sekce s bezpečnostními zámky proti sevření prstu jsou tvořeny dvěma galvanizovanými plechy s povrchovým vzorem STUCCO nebo imitací světlého buku a tmavého buku. Možný je také dodatečný nástřik z barevné škály RAL.

Sekční garážová vrata lze nainstalovat bez stavebních úprav. Montáž se provádí z vnitřní strany do zdiva pomocí speciálních hmoždinek nebo kotevních šroubů. Výrobní komponenty vrat jsou od České firmy TRIDO.

Sekční vrata, oproti jiným typům, mají nejen výborné tepelně izolační vlastnosti, ale i širokou škálu designu. Výborné tepelně izolační vlastnosti zajišťuje 4 cm tlustá vrstva tvrdé polyuretanové pěny. Její izolační vlastnosti výrazně předčí i známý polystyren. Oproti úzkým lamelám rolovacích vrat nabízí sekce vysoké 50 až 60 cm také dostatečnou plochu pro aplikaci různého designu.

Rozličnost vzhledu se dosahuje jemným a hrubým tvarováním exteriérového plechu. Jemné tvarování je nejběžnější ve třech základních provedeních. Nejjednodušší je hladký plech. Tato varianta je sice elegantní, ale z praktického hlediska nejzranitelnější. Každý škrábanec a promáčklina je na něm vidět. Další možností je prolisování plechu drobnými rovnoměrně rozptýlenými výstupky STUCCO. Tato varianta výrazně zvyšuje tuhost a odolnost vnějšího plechu. Proto je toto provedení již dlouhodobě používáno především u průmyslových objektů.

Stále však vítězí design vlisu dřeva tzv. WOODGRAIN. Povrch plechu je prolisován do tvarů struktury dřeva, takže se na první pohled zdá, že vrata jsou skutečně dřevěná. Všechny uvedené jemné prolisy lze doplnit ještě hrubým prolisem rozčleňujícím plochu vrat na menší díly - například kazet nebo podélných lamel. Lamely pak mohou mít standardní výšku cca 10 cm (jako u rolovacích vrat) nebo cca 25 cm jako široké desky. Podélné drážky mohou být tenké nebo široké cca 1 cm.Další důležitou avšak mnohdy opomíjenou součástí garážových vrat je pohon. Zcela standardní je tzv. stropní pohon. Na trhu najdete širokou nabídku pohonů různé kvality a různé ceny. Nejlevnější můžete najít i na pultech specializovaných supermarketů. Nedivte se však, když časem zjistíte, že kvalita opravdu odpovídá ceně. Proto je dobré i pohony nakupovat u profesionálních odborných firem. K dostání jsou dva typy stropních pohonů. Absolutní většina z nich má ocelovou zinkovanou kolejnici na jejímž konci je nasazen motor s řídící jednotkou, který přes řetěz pohybuje táhlem, připevněným k vratům. Jedinou výjimkou jsou pohony SOMMER.

NOVINKA - SEKČNÍ VRATA TRIDO EVO

Do nedávna nejpoužívanějším postupem pro výměnu křídlových ocelových nebo dřevěných garážových vrat za modernější a praktičtější sekční garážová vrata, bylo vybourání zárubně původních vrat a instalace nových zárubní.Sekční vrata TRIDO Evo tuto nutnost eliminují - přinášejí patentovanou technologii, která umožňuje instalaci nových sekčních garážových vrat do původních ocelových nebo dřevěných zárubní. Instalace nových vrat se provede tak, že se odřežou panty původních dveří a z venkovní strany se osadí nový nosný rám vodících kolejnic, který původní zárubeň opticky překryje.Odpadá tak zcela problém nejen s výměnou zárubní, ale především s následným začištěním otvoru, který často znamenal také opravu fasády domu. Použití vrat TRIDO Evo je tak nejen jednodušší, ale především ekonomicky a časově výhodnější!Sekční vrata TRIDO Evo jsou vyráběna do původní zárubně světlé šířky do max. rozměrů 3270 mm a výšky 3110 mm.Sekční vrata TRIDO Evo:

  • využití zárubní stávajících vrat
  • odpadá nutnost jakýchkoliv zednických úprav
  • práce je výrazně zjednodušena -> instalace je ekonomicky výhodnější

NOVINKA - ROZŠÍŘENÉ IMITACE A BARVY:

Poptávkový formulář

TECHNOROL - poptávkový formulář
Dotaz k produktu: Sekční garážová vrata

Poptávka na produkt

crosschevron-down