Stíníme již přes 26 let

Garážová vrata

Potřebujete poradit s výběrem či sestavit nabídku na míru?

Garážová vrata

Kvalitní garážová vrata jsou základním prvkem chránícím vaše auto před odcizením. Proto je důležité, aby byla vyrobena precisně a z kvalitních materiálů. 

Vyrábí se několik základních typů garážových vrat, a to posuvné, rolovací, sekční a dvoukřídlé. Posuvná garážová vrata se odsouvají na jednu stranu rovnoběžně s bokem auta. Vlastně se jedná o stejný princip, jako je u sekční vrat, ale ty se zasouvají pod strop garáže. Oba dva typy lze ovládat ručně i elektromotorem. 

Pokud máte nedostatek prostoru, třeba u starších rekonstruovaných garáží, vhodnou variantou jsou rolovací garážová vrata. Vypadají skutečně jako roleta a když je potřeba, tak se srolují do boxu nad vjezdem do garáže.

Nejtradičnější jsou dveře dvoukřídlé, ale i ty jsou inovované. 

Designově se může jednat o imitace dřeva, lamely s kovovým vzhledem a velké množství nejrůznějších dekorů, ale klidně i prosklení, aby dovnitř dopadalo světlo. Můžete si vybrat také zateplený materiál, který poskytuje prostoru garáži lepší tepelnou izolaci.  Ke všem typům vrat lze doobjednat nejrůznější bezpečnostní prvky a doplňky. Z uživatelského hlediska je zase důležité, jak se vrata budou ovládat, jak rychle se otevřenou a zavřou a jak funguje jejich zabezpečení. Pečlivě volte hlavně materiály. Garážová vrata jsou investicí až na desítky let a musí něco vydržet.

Jak tedy nejlépe garáž uzavřít? Existuje několik různých typů garážových vrat - nejjednodušším jsou výklopná vrata. Běžně používaným typem jsou rolovací vrata. Díky svým vynikajícím technickým parametrům a výborným tepelně-izolačním vlastnostem jsou však nejrozšířenější sekční vrata.

Privátní rolovací a sekční garážová vrata jsou určena jak pro standardní garáže, tak i pro dvojgaráže nebo vjezd do hromadných garáží.

Od průmyslových vrat se liší svým vnějším vzhledem a použitým pohonem. Jsou stejně jako průmyslová vrata vyráběna z komponentů určených pro vysoké provozní zatížení. Konstrukce a povrchová úprava zajišťují vysokou provozní spolehlivost a dlouhou životnost.

Naše nabídka látkových garážových vrat

Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata jsou synonymem pro kvalitní, bezpečná a přitom cenově dostupná vrata. Svým konstrukčním řešením umožňují maximální využití prostoru garáže bez nároku na větší stavební úpravy. Rolovací garážová vrata jsou vhodná…
Rolovací garážová vrata

Sekční garážová vrata

Výsuvná sekční garážová vrata - spolehlivé, tepelně-izolační a estetické řešení s nadstandardními záručními podmínkami a výhodnou cenou. Garážová vrata jsou určena převážně pro standardní garáže, dvojgaráže nebo vjezd do hromadných garáží. Liší se…
Sekční garážová vrata
chevron-down