Stíníme již přes 26 let

Venkovní markýzy

Potřebujete poradit s výběrem či sestavit nabídku na míru?

Venkovní markýzy

Markýzy se stále více uplatňují jako účinný prostředek ochrany proti slunci. Vzhledem ke svému umístění na fasádě dotvářejí celkový vzhled obchodů, restaurací a hotelů. V poslední době jsou stále častěji využívány také při zastínění teras a balkonů rodinných domů.

Kvalitu  venkovní markýzy určuje nejen robustnost a spolehlivost konstrukce, ale také vlastnosti zvolené potahové látky. Látka musí obsahovat především UV filtr, aby poskytovala dostatečnou ochranu před slunečním zářením (levné materiály mají často nedostatečný UV filtr a dochází ke spálení pokožky i ve stínu markýzy).

Dalším důležitou vlastností je vodoodpudivá impregnace, která zajistí, že venkovní markýza odolá i krátkému dešti a nepromokne. Sklon markýzy musí být v takovém případě min. 14° kvůli odtoku vody.

Posledním důležitým faktorem je trvanlivost - levné materiály ztrácejí ochranné schopnosti i barevnost během několika let. Firma TECHNOROL při výrobě markýz používá výhradně kvalitní a odolné materiály značek Sattler a Para.

Venkovní markýzy rozdělujeme podle konstruce na markýzy pevné a pohyblivé, pohyblivé markýzy dále dělíme dle typu pohonu na markýzy s ručním pohonem a na markýzy s elektrickým pohonem.

U pohyblivých markýz rozlišujeme dle způsobu uložení látky na klasické uložení (látka je navinuta na roletu a není chráněna proti vnějším vlivům), polokazetové uložení (navinutá látka je uložena v kazetě - je tedy chráněna krytem proti dešti) a kazetové uložení (při navinutí látky je kazeta uzavřena krytem i zespodu - látka je chráněna krytem ze všech stran).

Pro úplné zastínění oken a dveří, které zároveň zlepšuje tepelné parametry stavby a odhlučňuje, jsou vhodné spíše rolety.

Naše nabídka venkovních markýz

Výsuvné markýzy

Chcete zastřešit balkon nebo terasu, ale nechcete pořizovat celou pergolu? Řešením může být výsuvná markýza. Zasunutím či vysunutím markýzy na terasu si prostor upravíte podle toho, jak právě potřebujete.  Výsuvná…
Výsuvné markýzy

Kazetové markýzy

Kategorie polokazetových a celkokazetových markýz je na pořízení finančně o něco náročnější, než základní typy markýz, nicméně výhodou je, že je stínící látka lépe chráněna proti vlivům počasí. Hlavní předností…
Kazetové markýzy

Polokazetové markýzy

Jednoduchým způsobem, jak zastřešit terasu nebo terasu je výsuvná markýza. Takové markýzy se dále rozlišují podle typu konstrukce. Zasunutím či vysunutím markýzy na terasu si prostor upravíte podle toho, jak…
Polokazetové markýzy

Stínění zimních zahrad

Tato řada markýz je speciálně vyvinuta pro zastínění zimních zahrad. Základní odlišnost je již v samé konstrukci markýzy, kde jsou kloubová ramena nahrazena dvojitým pojezdem v kolejnici. Také ovládání je výhradně…
Stínění zimních zahrad

Samostatně stojící markýzy

Samostatně stojící markýzy jsou perfektním řešením pro vaši zahradu nebo terasu. S elegantní konstrukcí a širokým rozpětím, poskytují stín a ochranu před sluncem, aniž by potřebovaly pevnou podporu budovy. Zvyšte…
Samostatně stojící markýzy

Rolovací pergoly

Rolovací pergoly jsou vhodné pro zákazníka, který se chce odlišit. Ať už se jedná o luxusní slunečníky nebo specifickou membránovou architekturu, společným jmenovatelem je nejvyšší kvalita zpracování a skvělé vlastnosti při stínění.
Rolovací pergoly

E-shop markýzy

V našem parametrickém e-shopu Markýzy si můžete jednoduše a z pohodlí Vašeho domova vybrat markýzu dle Vašich představy. Nabízíme nejen nejlepší ceny, ale také zázemí stabilní firmy s 26-ti letým působením na českém trhu.

E-SHOP MARKÝZY

Vizualizace potahových látek

Vizualizaci potahových látek Sattler s možností nastavení barvy fasády Vašeho domu, naleznete v aplikaci Vyhledávač markýz (externí odkaz):

Naplánujte si vlastní markýzu

Kotvení markýz pomocí Fischer Thermax

Novinka na českém trhu - kotvení markýz pomocí systému Fischer Thermax do zateplených fasád bez porušení tepelných mostů.

Fischer Thermax

Beaufortova stupnice síly větru

Beaufortova stupnice pro odhad síly (rychlosti) větru bez užití přístrojů, tj. podle účinku větru na různé objekty. Udává se ve stupních Beauforta. Rychlosti větru se týkají standardní výšky 10 m nad zemí ve volném terénu.

Beaufortova stupnice
chevron-down