Potřebujete poradit s výběrem či sestavit nabídku na míru?

Rolety

Výhody výběru rolet u nás:
  • nejširší nabídka rolet a rolovacích systémů na trhu
  • přes 26 let praxe v oboru
  • přes 13 tisíc úspěšných realizací
  • nabízíme standardní i speciální roletové systémy a lamely
 
Předokenní rolety jsou ochranný, stínící a izolační prvek, který se montuje na okna a dveře. Skládá se z roletového pancíře, boxu a vodících lišt. Pancířem nazýváme soubor lamel, které mohou být z různých materiálů (hliník, dřevo a plast) a mohou být v mnoha barevných odstínech (nejčastěji dle vzorníku barev RAL). Box rolety je ochranná schránka, která chrání roletu ve vytaženém stavu (tzv. nábal, bal). Vodící lišty stabilizují polohu krycích lamel a připevňují se na rámy oken a dveří nebo do ostění.
 
Vadí Vám zbytečné úniky tepla přes okna a skleněné plochy? Máte problém s ochranou Vašich oken? Chcete zvýšit komfort a bezpečí Vašeho bydlení? Máte hlučné sousedy či bydlíte v příliš hlučné ulici? Řešením jsou venkovní rolety!
 
 

Venkovní rolety

od nás nabízí tyto výhody:
tepelná izolace - v zimě úspora nákladů na topení, v létě ochrana před slunečním zářením
komfort - možnost větrání při nepříznivých povětrnostních podmínkách (i v dešti)
soukromí - dokonalá ochrana před nevítanými pohledy, zatemnění až 100%
zvuková izolace - ochrana před okolním hlukem (zatažená roleta tlumí až o 30dB)
bezpečnost - funkční ochrana před poškozením i vloupáním
ochrana montážních rámů - zatažené rolety chrání okna i dveře před nepřízní počasí
servis - 2 až 5 let záruka a 6 měsíců garance ceny, pozáruční servis
 
 
Typové rozdělení venkovních rolet
 

Rolety pro dodatečnou montáž

Předokenní rolety pro dodatečnou montáž
Rolety pro dodatečnou montáž je možné namontovat na všechny druhy oken a dveří, a to na buď přímo na rám nebo do ostění. Schránka rolety je vyrobena z hliníkového plechu, lamely a vodící lišty jsou taktéž hliníkové. Rolety je možno ovládat pomocí popruhu, šnůry, kliky, pružiny nebo elektromotoru.
 

Předokenní rolety podomítkové

Předokenní rolety podomítkové
Podomítkové rolety se instalují z venkovní strany oken a dveří před dokončením nebo při rekonstrukci fasády. Schránka rolety je skryta ve zdivu pod omítkou. Vyrobena je z hliníkového plechu, pokrytého na lícové straně heraklitem s přilnavým povrchem pro uchycení fasádní omítky. Rolety dodáváme s ručním nebo elektrickým pohonem a senzorovým nebo spínačovým ovládáním. Lamely jsou hliníkové, plastové nebo speciální s možností výběru z mnoha barevných odstínů.
 

Nadokenní rolety s PVC boxem

Nadokenní rolety s PVC boxem
Nadokenní rolety s PVC boxem se usazují zároveň s montáží okenních a dveřních rámů. Krycí nadokenní PVC box je možno osadit jako viditelný z interiéru a exteriéru, zakrytý z interiéru a exteriéru, viditelný z interiéru a zakrytý z exteriéru, nebo zakrytý z interiéru a viditelný z exteriéru. Viditelné plochy PVC krycího boxu a PVC vodících lišt je možné potáhnout fólií v dekoru dřeva. Při použití hliníkových krytů pro vnější pohledový díl boxu a hliníkových vodících lišt je možné lakování dle vzorníku RAL.
 

Nadokenní rolety do překladů

Nadokenní rolety do překladů
Nadokenní rolety do překladů se umísťují do předem připravených otvorů v překladech. Podle typu překladu se roletový systém dodává včetně ochranného kastlíku nebo bez. Tvar a velikost překladu určuje výrobce - např. HELUZ, YTONG, POROTHERM apod.
 

Bezpečnostní rolety

Bezpečnostní rolety
Bezpečnostní rolety instalují na místech, kde je kladen důraz na bezpečnost objektu. Jedná se o klasický roletový systém s extrudovanými silnostěnnými hliníkovými lamelami. Tento systém se dodává výhradně s elektrickým ovládáním.
 
 

Předokenní rolety

Název předokenní rolety označuje takové rolety, které se instalují "před okna" (z pohledu interiéru). Vyjadřuje fakt, že se budou rolety nacházet ve venkovním prostředí (odtud pochází druhý běžně používaný název venkovní rolety) a budou tak vystaveny vnějším atmosférickým vlivům. Na rozdíl od látkových rolet, které patří do oblasti interiérového stínění.

Hliníkové rolety

Silné zastoupení v naší nabídce má kategorie hliníkové rolety. Hlavním důvodem je, že je hliník ekonomicky dostupným materiálem, který má nízkou hmotnost, vysokou pevnost a zároveň disponuje vynikající odolností ve venkovním prostředí. Většina z nabízených lamel je tvořena hliníkem - hliníkové rolety tvoří většinu prováděných instalací.

Hlavní nevýhodou hliníku je poměrně vysoká tepelná vodivost. Tomuto faktu však lze čelit spojením vlastností hliníkových rolet a izolační PUR pěny. Výsledkem je lamela BP EX 37 - hliníková lamela, plněná PUR pěnou.

 
Speciální roletové lamely
 

Dřevěné roletové lamely

Dřevěné roletové lamely
Dřevěné lamely jsou spojeny speciálními nerezovými spoji, které nenarušují povrch lamel. Největší výhodou použití dřevěných lamel je jejich přirozenost a krása přírodního dřeva, kterou jiný roletový systém nenahradí. Dnešní povrchové glazury zároveň zaručují dlouhou životnost a bezúdržbovou funkci rolety.
 

Lamely Multiroll

Lamely MultiRoll
Inovativní roletový systém MultiRoll v sobě kombinuje fukci rolet, žaluzií a sítí proti hmyzu. Lamely se dají naklápět a mají velké prosvětlovací a větrací otvory - variabilita uspořádání systému MultiRoll překonává všechny ostatní roletové systémy.
 

Lamely S Onro

Lamely S Onro
Lamely S Onro jsou vyrobeny z hliníkového plechu s dvojitou stěnou a jsou podélně ohýbané do speciálního profilu. Toto uspořádání zajistí nejen vynikající ochranu proti běžným atmosférickým vlivům, ale zároveň také ve stínící poloze propouští přibližně 21% venkovního světla. Systém tak odstíní přímé sluneční záření, avšak zároveň přivádí do interiéru dostatek přirozeného denního světla i čerstvého vzduchu.
 
 
Dodatečné možnosti předokenních rolet
 

Rolety se sítí proti hmyzu

Rolety se sítí proti hmyzu
Rolety s integrovanou sítí proti hmyzu spojují výhody klasické rolety s ochranou proti nežádoucímu hmyzu. Tyto sítě mohou být integrovány téměř do každého typu předokenní rolety. Mechanismus pro práci s ochrannou sítí funguje tak, že je použit druhý navinovací hřídel s pružinovým navíjením.

Ovládání mechanismu je ruční - síť proti hmyzu se snadno stáhne do požadované polohy. Pro její zasunutí postačí jedním pohybem síť odblokovat - pružinový naviják zajistí zatažení zpět do boxu. Přidaná síť proti hmyzu má samostatnou vodící lištu.

Rolety s přidanou sítí proti hmyzu jsou velmi variabilní a jsou díky tomu oblíbené u zákazníků.
 
 
roleta se sítí proti hmyzu
roleta se sítí proti hmyzu
(průřez boxem rolety)
roleta se sítí proti hmyzu
roleta se sítí proti hmyzu
(uspořádání boxu rolety)
 

Venkovní rolety - cena

Při plánování pořízení venkovních rolet je důležitým parametrem instalace také jejich cena. Mnoho "odborníků" dokáže stanovit cenu "od stolu", aniž by zjišťovali podrobnosti - prodají přece to, co mají skladem. Jejich hlavním prodejním nástrojem se tak stávají fráze venkovní rolety cena nebo předokenní rolety ceník.

Pro nás je spokojenost zákazníků na prvním místě a proto se nejprve zeptáme na konkrétní představu klienta a jeho potřeby. Následně se seznámíme s počtem, tvarem a velikostí instalačních otvorů a se všemi stavebními souvislostmi (rozestavěnost, dopravní obslužnost, elektrické přívody apod.) Bez uvedených informací se kvalitní cenová nabídka vypracovat nedá.

Proto neváhejte a napište nám nebo zavolejte. Ochotně Vám poradíme s výběrem vhodného řešení a zašleme Vám nezávaznou cenovou nabídku, odpovídající konkrétnímu rozsahu Vaší poptávky.

Doporučujeme Vám, abyste si prohlédli naši nabídku produktů a fotografie realizací - uděláte si lepší představu o tom, jaké předokenní rolety Vám můžeme nabídnout.

 

 
Aplikace pro výpočet velikosti roletového boxu
 
Výpočet velikosti roletového kastlíku
 
  Vyberte typ lamely   Zadejte požadovanou
výšku rolety
(cm)
  Potřebná velikost
roletového boxu
(mm)
 
 
 
 
 
 
Typy ovládání a maximální váhy předokenních rolet
 
typy ovládání ruční     šňůra nebo popruh
    klikový automat
    pružina
  elektrické   pohon základní
    pohon elektronický
    pohon rádiový
    pohony pro inteligentní ovládání
 
maximální váha lamel šňůra     5 kg
  popruh   9 kg
  šňůra s klikou   28 kg
  popruh s klikou   25 kg
  klika s převodem   32 kg
  kompenzační pružina   bez omezení
  elektropohon   bez omezení