Potřebujete poradit s výběrem či sestavit nabídku na míru?

Markýzy

Markýzy se stále více uplatňují jako účinný prostředek ochrany proti slunci. Vzhledem ke svému umístění na fasádě dotvářejí celkový vzhled obchodů, restaurací a hotelů. V poslední době jsou stále častěji využívány také při zastínění teras a balkonů rodinných domů.

 
Nabízíme následující typy markýz:
Markýzy Stobag / Sattler Markýzy Lewens Markýzy Wo und Wo

Kvalitu markýzy určuje nejen robustnost a spolehlivost konstrukce, ale také vlastnosti zvolené potahové látky. Látka musí obsahovat především UV filtr, aby poskytovala dostatečnou ochranu před slunečním zářením (levné materiály mají často nedostatečný UV filtr a dochází ke spálení pokožky i ve stínu markýzy).

 

Dalším důležitou vlastností je vodoodpudivá impregnace, která zajistí, že markýza odolá i krátkému dešti a nepromokne. Sklon markýzy musí být v takovém případě min. 14° kvůli odtoku vody.

 

Posledním důležitým faktorem je trvanlivost - levné materiály ztrácejí ochranné schopnosti i barevnost během několika let. Firma TECHNOROL při výrobě markýz používá výhradně kvalitní a odolné materiály značek Sattler a Para.

 

Markýzy rozdělujeme podle konstruce na markýzy pevné a pohyblivé, pohyblivé markýzy dále dělíme dle typu pohonu na markýzy s ručním pohonem a na markýzy s elektrickým pohonem.

 

U pohyblivých markýz rozlišujeme dle způsobu uložení látky na klasické uložení (látka je navinuta na roletu a není chráněna proti vnějším vlivům), polokazetové uložení (navinutá látka je uložena v kazetě - je tedy chráněna krytem proti dešti) a kazetové uložení (při navinutí látky je kazeta uzavřena krytem i zespodu - látka je chráněna krytem ze všech stran).

 

Pro úplné zastínění oken a dveří, které zároveň zlepšuje tepelné parametry stavby a odhlučňuje, jsou vhodné spíše rolety.

 

Markýzy Stobag / Sattler

markýzy Stobag / Sattler
záruka 5 let

Markýzy Stobag / Sattler jsou praktickým, moderním a estetickým zastíněním výkladů, teras či lodžií. Chrání před sluncem a deštěm a zaručují exkluzivní posezení za každého počasí. Ovládání výsuvných markýz je možné pomocí kliky nebo elektromotoru.

Konstrukce markýzy pochází od významného švýcarského výrobce Stobag, který chrání hliníkové konstrukční prvky venkovním komaxitem. Potahové materiály vyrábí rakouská firma Sattler. Jedná se o tryskami barvenou akrylovou látku, která chrání nejen proti slunci, ale odolá i krátkému dešti.

 

Markýzy Lewens / Para

markýzy Lewens / Para
záruka 5 let

Markýzy Lewens / Para Výsuvné markýzy Lewens tvoří německé spolehlivé a robustní konstrukce Lewens a potahové materiály od italského výroce Para.

Markýzy jsou buď výsuvné, výsuvné kazetové nebo polokazetové a mohou být vybaveny pohyblivými svislými clonami. Hodí se pro zastřešení teras, posezení, výkladů apod.

 

Markýzy Wo und Wo

markýzy Wo und Wo
záruka 7 let

Markýzy Wo & Wo přináší spolehlivost a vynikající kvalitu prověřenou časem za jedinečnou cenu.

Používané potahové látky umožňují spojování lepením namísto šití. U lepených švů dochází k výrazně menšímu vlnění bočních lemů a také se méně špiní.

 
 

e-shop Markýzy

e-shop Markýzy
V našem parametrickém e-shopu Markýzy si můžete jednoduše a z pohodlí Vašeho domova vybrat markýzu dle Vašich představy. Nabízíme nejen nejlepší ceny, ale také zázemí stabilní firmy s 26-ti letým působením na českém trhu.
 
 

Vizualizace potahových látek

Vizualizaci potahových látek Sattler s možností nastavení barvy fasády Vašeho domu, naleznete v aplikaci Vyhledávač markýz (externí odkaz):
 
Vyhledávač markýz
 
 
 

Naplánujte si vlastní markýzu

Naplánujte si vlastní markýzu
 

 

Kotvení markýz pomocí Fischer Thermax

Kotvení markýz Fischer Thermax
Novinka na českém trhu - kotvení markýz pomocí systému Fischer Thermax do zateplených fasád bez porušení tepelných mostů. Fischer Thermax
 
 

Beaufortova stupnice síly větru

Beaufortova stupnice pro odhad síly (rychlosti) větru bez užití přístrojů, tj. podle účinku větru na různé objekty. Udává se ve stupních Beauforta. Rychlosti větru se týkají standardní výšky 10 m nad zemí ve volném terénu. Beaufortova stupnice