Potřebujete poradit s výběrem či sestavit nabídku na míru?

Posuvné pergoly

Novinkou jsou posuvné pergoly, neboli pergoly s posuvnou střechou - klasická dřevěná nebo kovová kostra je doplněna zatahovací střechou.

Mnoho uživatelů, kteří mají tradiční dřevěné pergoly vědí, že pod přímým sluncem nebo deštěm je téměř nemožné ji používat.
 
Další typy pergol naleznete na stránce pergoly.
 
Proti dešti jsou pergoly často pokrývány makrolonem, který však svým plastovým vzhledem kazí ráz dřevěné konstrukce. Makrolon jistě dobře ochrání před deštěm, ale pro sluneční paprsky působí jako lupa a je třeba hledat další dodatečné stínění, např. pevně nataženou plachtu, plisé apod.

Naše řešení posuvné pergoly vytvoří z dřevěné pergoly kabriolet s automaticky svinovací střechou.

Dřevěné pergoly dodáváme a stavíme na zakázku dle požadovaných rozměrů a konstrukčního řešení.
 

Posuvné pergoly PLAZA

Posuvná pergola PLAZA

Exteriérový baldachýn s pružinovým dopínáním PLAZA je zařízení speciálně vyvinuté pro zastřešení stávajících konstrukcí předzahrádek restaurací proti nepříznivému počasí. Baldachýn je určen pro zastínění zimních zahrad nebo dřevěných pergol s profily určenými pro přímou montáž na plastové, hliníkové nebo dřevěné trámy. Použití jako otevírací střecha nebo sluneční clona chrání proti dešti i slunci s neustálou kontrolou napnutí látky soustavou pružiny a kladek v předním profilu spojených kevlarovým lankem. Pergola se vyznačuje rychlou a snadnou instalací s možností upevnění na stěnu nebo do stropu pomocí samostatných bočních držáků vyrobených tlakovým litím Al slitiny, spojovací materiál je tvořen nerezovými ocelovými šrouby. Celá hliníková konstrukce pergoly je chráněna vrstvou vypálené práškové barvy s UV ochranou. Přední profil je vybaven okapovou drážkou pro boční odvod vody. Zařízení je vhodné pro zastínění pergol restaurací i privátních objektů. Jednotlivé samostatné moduly je možno řadit vedle sebe s použitím centrálního okapu. Při použití látky s PVC zátěrem vynikne funkce bočních těsnících “blatníků” pro hermetické uzavření povrchu látky proti pronikání vody do boků.

Posuvné pergoly BERSO

Posuvná pergola BERSO

Exteriérový samostatně stojící baldachýn s pružinovým dopínáním BERSO je zařízení kombinující klasickou dřevěnou pergolu a zastřešení proti nepříznivému počasí. Baldachýn je možno doplnit bočním závěsy nebo roletami vč. oken pro kompletní uzavření prostoru . Pergola se vyznačuje rychlou a snadnou instalací s možností upevnění na stěnu nebo do stropu pomocí samostatných bočních držáků vyrobených tlakovým litím Al slitiny, spojovací materiál je tvořen nerezovými ocelovými šrouby. Celá hliníková konstrukce pergoly je chráněna vrstvou vypálené práškové barvy s UV ochranou. Přední profil může být vybaven okapovou drážkou pro boční odvod vody. Zařízení je vhodné pro zakrytí předzahrádek restaurací nebo teras privátních objektů. Jednotlivé samostatné moduly je možno řadit vedle sebe s použitím centrálního okapu. Při použití látky s PVC zátěrem vynikne funkce bočních těsnících “blatníků” pro hermetické uzavření povrchu látky proti pronikání vody do boků, čelní odvod vody je pomocí systémového do konstrukce integrovaného okapu.

Posuvné pergoly LATIN

Posuvná pergola LATIN

Díky své jedinečné konstrukci nachází tato markýza uplatnění při krytí restauračních ploch, zastřešení teras rodinných domků, ale i stínění v historické zástavbě. Markýza připomíná klasickou pergolu s podvěšenou látkou. Konstrukce má větší odolnost proti dešti i větru než běžné markýzy.

Konstrukci markýzy tvoří hliníkové protlačované profily a komponenty. Látka je upevněna do profilů, které se pohybují pomocí jezdců ve vodících kolejnicích k jedné straně, a to vždy kolmo k délce profilů potahů. Konstrukce markýzy umožňuje její instalaci čtyřmi způsoby: kombinovaně do podlahy a zdi, mezi zdi nebo mezi dřevěné hranoly, do podlahy jako samostatně stojící konstrukci a do stropu. Moduly lze řadit za sebe a tak zvětšit užitný prostor pod markýzou.

 
Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly Posuvné pergoly
 
Poptávkový formulář