Potřebujete poradit s výběrem či sestavit nabídku na míru?

Výsuvné markýzy Stobag / Sattler

Konstrukce markýz pochází od významného švýcarského výrobce Stobag, který chrání hliníkové konstrukční prvky venkovním komaxitem. Potahové materiály vyrábí rakouská firma Sattler. Jedná se o tryskami barvenou akrylovou látku, která chrání nejen proti slunci, ale je i vodoodpudivě naimpregnována a odolá i krátkému dešti.

 
 

Stobag / Sattler - základní

Markýzy Stobag / Sattler - základní

Jedná se o cenově nejdostupnější typy, které však zachovávají veškeré výhody tohoto typu stínění.

Cenová efektivita těchto základních typů je dosažena absencí horního nebo úplného krytí, které je však možné v případě instalace na zeď nebo fasádu dodatečně instalovat (v případě instalace pod strop či balkón není žádný kryt potřeba).

 

Polokazetové & kazetové

Markýzy Stobag / Sattler - polokazetové & kazetové

Kategorie polokazetových a celkokazetových markýz je na pořízení finančně o něco náročnější, nicméně výhodou je, že je stínící látka lépe chráněna proti vlivům počasí.

Hlavní předností polokazetových a celkokazetových markýz je kromě lepšího zakrytí stínící látky také vysoká estetická hodnota.
Stínící vlastnosti jsou shodné se základní verzí markýz.

 

Stínění zimních zahrad

Markýzy Stobag / Sattler - stínění zimních zahrad

Tato řada markýz je speciálně vyvinuta pro zastínění zimních zahrad. Základní odlišnost je již v samé konstrukci markýzy, kde jsou kloubová ramena nahrazena dvojitým pojezdem v kolejnici. Také ovládání je výhradně motorické.

 

Pohyblivé pergoly
    & zastřešení teras

Markýzy Stobag / Sattler - pohyblivé pergoly & zastřešení teras

Tato kategorie obsahuje podobné produkty, jako sekce Stínění zimních zahrad, zásadní rozdíl však je v samostatné konstrukci markýzy. Zatím co předchozí markýzy se instalují na rám zimní zahrady, v této kategorii mají všechny markýzy samostatnou konstrukci, která se upevní na zeď a na přední stojny.

Ukotvení stojen se provádí buď do betonových květináčů nebo do betonových základů.

 

Samostatně stojící

Markýzy Stobag / Sattler - samostatně stojící

Tento typ markýz se vyznačuje naprostou nezávislostí na kotvících místech - instaluje se na vlastní robustní stojny do jakéhokoliv prostoru. Ukotvení stojen se provádí buď do betonových květináčů nebo do betonových základů.

Výsuv stínících clon se provádí z těla konstrukce do stran.
Náklon stínících clon lze regulovat.